Share
به پایین حرکت کن

مطالب مفید و
رویدادها

چرا باید خودتان ماشین خود را را بشویید؟

9 آذر 1399دسته بندی : نظافت خودرو
چرا باید خودتان ماشین خود را را بشویید؟

جدا از تمام مزایایی که تمیز بودن ماشین برای شما دارد، دلایلی هست که اثبات می کند به جای اینکه به کارواش های دستی و یا اتوماتیک مراجعه کنید، خودتان باید خودروی خود را بشویید. کارواش ها برای شستشوی اصولی خودرو طراحی نشده اند. بلکه برای پذیرش هرچه بیشتر خودرو در یک روز و سودآوری هرچه بیشتر برای مالک آن مجموعه طراحی شده اند.

معایب کارواش

این کارواش ها در مرحله اول، هیچ قسمتی برای پیش شستشوی خودرو به منظور از بین بردن کثیفی ها قبل از انجام پروسه اصلی در نظر نگرفته اند. در همان ابتدا غلطک های بزرگ شروع به چرخش بر روی سطح بدنه خودرو می کنند و تمامی آلودگی ها و شن ریزه ها را بر روی سطح می غلطانند. همچنین این غلطک ها روزانه بر روی چندین خودروی دیگر غلطیده اند و ذرات و آلودگی های آنها را در خود جمع کرده اند و مجددا بر روی خودروی شما کشیده می شوند.
این اتفاقات باعث ایجاد حجم زیادی از خطوط سطحی و خطوط چرخشی بر روی سطح بدنه خودرو می شود و از درخشندگی سطح بدنه به شدت می کاهد.

غلطک ها پتانسیل آسیب رساندن به نقاطی مثل اسپویلر (اصطلاحا به آن بال می گویند)، گوشه های آینه های جانبی و … را به واسطه ذرات خشنی که درون آنها است دارند. شما نمی دانید زمانی که خودرویتان در مراکز کارواش اتوماتیک شسته می شود از چه موادی در دستگاه های آنها استفاده می شود. معمولا شوینده هایی مورد استفاده قرار می گیرد که لایه های محافظتی نظیر واکس ها را به واسطه مواد شیمیایی که درون آنهاست از بین می برد و می تواند به مناطق ظریف آسیب وارد نماید. بعد از اینکه خودرو شسته شد معمولا یک دمنده بزرگ خودرو را خشک می کند که در خلال این پروسه قسمت های از خودرو هستند که قطرات آب بر روی آنها باقی مانده است. سپس شما به زیر آفتاب می روید و مواد شیمیایی و قطراتی که روی سطح باقی مانده باعث ایجاد لکه هایی می شوند که از بین بردن آنها کار بسیار دشواری است. بنابراین مبلغی که این     کارواش ها از شما بابت ارائه خدمات بی کیفیت دریافت می کنند غیر منصفانه است. وقتی خودروی شما نیاز به شستشو دارد بهتر است که خودتان آن را بشویید تا اینکه به کارواش ها بسپارید و به سرمایه خود آسیب وارد نمایید. کارواش های غیر اتوماتیک نسبت به کارواش های اتوماتیک خدمات با دقت تری ارائه می دهند ولی متاسفانه از مشکلات ذکر شده در بالا رنج می برند. در واقع کارواش های دستی همانند کارواش های اتوماتیک به منظور سود رسانی هرچه بیشتر به مالکین آنها در یک بازه زمانی مشخص طراحی شده اند.

ابزاری که در کارواش های دستی و اتوماتیک استفاده می شوند برای چندین خودرو به کار برده شده اند و در فواصل بین ارائه خدمات به خودرو ها به خوبی شسته نمی شوند. کارواش های دستی توان مالی پر کردن مجدد سطل های شستشو به صورت جداگانه برای هر خودرو را ندارند. بنابراین آلودگی های دیگر خودرو ها که شسته شده اند بر روی خودروی شما هم کشیده می شوند. اکثر کارواش های دستی از اسفنج و جیر به جای واش میت ها و دستمال های مایکروفایبر جهت شستن و خشک کردن خودرو شما استفاده می کنند که خود باعث ایجاد خطوط سطحی و چرخشی بر روی خودرو می شوند. در واقع اگر چند روز بیشتر صبر کنید تا خودتان خودرویتان را بشوئید ارزش دارد تا آن را به کارواش های اتوماتیک یا دستی بسپارید.

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

01.