Share
به پایین حرکت کن

مطالب مفید و
رویدادها

شستشوی موتور خودرو

25 دی 1398دسته بندی : نظافت خودرو
شستشوی موتور خودرو

معمولا موتور خودرو در زمان شستشو نادیده گرفته می شود و به عنوان یک بخش بی اهمیت قلمداد می شود و به دلیل اینکه زیر کاپوت خودرو زیاد در دید قرار ندارد توجه کمی نسبت به بقیه قسمت های خودرو را به خود جلب می کند.

تمیز نگه داشتن موتور خورو به دلایل مهم زیادی باید مورد توجه قرار گیرد.موتور خودرو شامل قطعاتی است که به واسطه محل قرارگیری و کاری که انجام می دهند می تواند خیلی سریع کثیف شود.تمیز نگه داشتن خودرو به شما این تضمین را می دهد که آلودگی روغن در اطراف و روی قطعات حائز اهمیت موتور جمع نخواهد شد.اجزای مهم خودرو زمانی که تمیز باشند مورد اطمینان ترند و عملکرد بهتری خواهند داشت. مانند شستشوی خودرو شستشوی موتور ماشین به شما اجازه می دهد که شناخت بهتری از آن داشته باشد و قبل از اینکه مشکلی جدی برای موتور به وجود آید شما را از آن آگاه می سازد.برای مثال وقتی موتور شسته می شود شما از اتصالات شل، پوسیده، آسیب دیده و روغن ریزی و چکه کردن مایعات آگاه می شوید.تمامی این عیوب اگر نادیده گرفته شوند می تواند منجر به مشکلات جدی تری در طول زمان برای خودرو شما ایجاد کند.

در این میان فاکتور مهم فروش خودرو مطرح می شود.موتور تمیز خودرو باعث می شود که گزینه مناسبی برای خریدار به حساب بیاید به خصوص زمانی که موتور ماشین های دیگری که توسط خریدار بازدید شده کثیف باشند.موتور تمیز این حس را به خریدار القا می کند که اجزای دیگر این خودرو در شرایط خوبی نگهداری شده اند.

وقتی موتور خودروی شما یکبار به صورت موشکافانه نظافت شده باشد تا مدت زمان زیادی نیاز به شستشوی دوباره ندارد.وقتی مرتبا خودرو شسته شود باید تمامی آثار و قطرات آب از مجاری و فضاهای زیر کاپوت خشک شوند تا همیشه تمیز به نظر برسد.بهترین زمان برای انجام موتورشویی خودرو زمانی است که شما آن را سرویس می کنید.یکی از مهمترین مسائلی که برای موتور شویی باید در نظر گرفته شود این است که اجزایی که از حساسیت بالایی برخوردارند با یک کاور مناسب پوشش داده شده تا از نفوذ آب به داخل آنها جلوگیری شود.

نقاط حساس شامل جعبه فیوز، دینام، ترمینالهای باتری، ورودی هوا و هر قطعه یا اتصال برقی می شود.یک فیلم و یا پوشش نازک می تواند انتخاب مناسبی برای پوشش این مناطق باشد.

بهترین مواد برای شستشوی موتور استفاده از یک موتور شوی تخصصی که توانایی از بین بردن روغن را داشته باشد و یا یک شوینده همه کاره رقیق شده می باشد.

برسهای نرم مخصوص دیتیلینگ باید به همراه مواد شوینده مخصوص استفاده شود تا از پاک شدن گریس، روغن و آلودگی ها از روی سطح اطمینان پیدا کنید.

برای ابکشی موتور می توانید از یک واترجت با فشار استاندارد (140 تا 160 بار) و یا یک شیلنگ با نازل آب مناسب استفاده کنید.با وجودیکه مناطق حساس پوشانده شده باشند باید با احتیاط اطراف آنها را شست تا آب به داخل آن نقاط نفوذ نکند.

بعد از موتورشویی استفاده از یک دستمال مایکروفایبر می تواند گزینه مناسبی برای خشک کردن اجزای موتور باشد.از اسفنج و یا مایکروفایبر هم می توان برای اعمال لایه های محافظتی بر روی قطعات پلاستیکی استفاده کرد.همچنین می توان از پولیش کروم برای قطعاتی که نیاز به پولیش شدن دارند استفاده کرد. در نهایت با استفاده از نازل باد و یا دستگاه های خشک کن رطوبت و آب بجا مانده در سوکت ها و مکان هایی که امکان استفاده از دستمال ندارند را خشک می کنیم.

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

01.