Share
به پایین حرکت کن

مطالب مفید و
رویدادها

شستشوی خودرو

15 آذر 1399دسته بندی : نظافت خودرو
شستشوی خودرو

می توان گفت خودرو دومین سرمایه بزرگ یک شخص در زندگی اوست و مالک علاقه دارد تا به بهترین نحو از این سرمایه محافظت کند.شستشوی خودرو اولین قدم در نگهداری از این سرمایه ارزشمند می ‌باشد تا خودرو ارزش واقعی خودش را حفظ کند.مهمترین بخش از شستشوی واقعی خودرو از بین بردن آلودگی، دوده ها و دیگر بقایایی است که بر روی سطح می ماند و می تواند باعث آسیب رساندن به اجزای بیرونی شود.

رنگ بدنه، شیشه ها و قسمت های کرومی کم کم کمرنگ، زبر و اکسید می شوند.قسمت های پلاستیکی کمرنگ می شود و شروع به از بین رفتن می کنند و چرخ ها دچار رنگ پریدگی می شود و روی سطح آنها حفره ایجاد و سپس پوسیده می شود.اگر روی سطح خودرو سنگ خوردگی یا خطی وجود داشته باشد و آلودگی ها داخل آنها نشسته باشد سطح شروع به پوسیدن می کند و دچار زنگ زدگی می شود و بر روی رنگ ایجاد حفره می کند.شستشوی خودروی شما باعث دیده شدن این نقاط ضعف روی سطح بدنه خودرو می شود و می توانید قبل از اینکه مشکلات جدی تری برای شما ایجاد شود از بروز آن جلوگیری کنید.علاوه بر این می توان طول عمر قطعات مختلف را افزایش دهد.

یک خودروی تمیز توجهات صاحب آن، یک عابر و یا یک خریدار را جلب می کند از سویی دیگر یک خودروی کثیف سبب نادیده گرفته شدن توسط خریدارمی گردد.

اینکه شما چند وقت یکبار خودروی خود را می شویید بستگی به فاکتورهای زیادی از جمله محل زندگی و میزان استفاده شما ار آن دارد.بطور عادی شستشوی هفتگی می تواند برای اکثر خودروها کافی باشد.

زمانی که می خواهید خودوری خود را بشویید باید اطمینان حاصل کنید که از ابزار مناسب سطح بدنه و دیگر سطوح استفاده می کنید.استفاده از سطل های فیلتر دار سبب می شود شن ریزه هایی که در انتهای سطح انباشته شده به داخل ابزار شستشوی شما نفوذ نکند و از ایجاد خط و خش روی سطح بدنه جلوگیری به عمل آورد.

باید برای شستشو از یک واشمیت با کیفیت به جای اسفنج استفاده گردد.واش میت این اطمینان را به شما می دهد که هر ذره ای که هنگام شستشو از روی بدنه برداشته می شود به داخل فیبرهای واشمیت رفته و از کثیف شدن دوباره آن روی سطح و آسیب رساندن به رنگ خودرو جلوگیری می کند.همچنین استفاده از یک شامپوی ملایم و با کیفیت که سبب از بین رفتن واکس و یا هر لایه محافظت کننده دیگری نشود، توصیه می شود.

انواع و اقسام برس های نرم و خشن دیتیلینگ در پروسه شستشو به کار خواهد آمد.برس های نرم برای تمیز کردن قسمت های تزیینی و نوشته های روی بدنه می تواند استفاده شود.برس های خشن تر می تواند برای تمیز کردن قسمت های سخت تر مثل چرخ ها استفاده شود.

یک شوینده چرخ غیر اسیدی برای چرخ هایی که خاک و آلودگی زیادی روی آن نشسته می تواند گزینه مناسبی باشد.همچنین شوینده همه کاره ای که رقیق شده باشد می تواند برای زمانی که چرخ ها آلودگی زیادی ندارند استفاده شود.شوینده همه کاره رقیق شده می تواند برای قسمت های بیرونی دیگر خودرو نظیر پلاستیک ها، سقف های کروک و دیواره های تایر استفاده شود.

واترجت یا یک شیلنگ با ابزار مناسب باید برای مرحله آب کشی و قبل از آب کشی استفاده شود.یک مایکروفایبر مرغوب نسبت به دستمال های دیگر کارایی بهتری برای خشک کردن خودرو دارد و گزینه ایمن تری به حساب می اید.جهت شستشوی دستمال مایکروفایبر بعد از استفاده می توانید از دستگاه ماشین لباسشویی استفاده کنید.این کار سبب تمیز شدن هرچه بیشتر و افزایش طول عمر مایکروفایبر می شود.

11 دیدگاه در رابطه با مقاله “شستشوی خودرو

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

01.